Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligii i z Gimnazjum im Marka Kotańskiego z Mielna wywalczyły awans do Półfinału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej.

Pierwszy etap – Mistrzostwa Powiatu – odbył się 1 marca 2017 roku w hali Zespołu Szkół w Mielnie. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej brały udział: SP2 Sianów, SP Mścice i SP Mielno.
Mieleńska drużyna w składzie: Julianna Legieć, Ewelina Ciesielska, Karolina Kurowska, Maria Lawrenc, Natalia Lidak Hofset, Nikola Guzińska, Kornelia Szymczak, Magdalena Mrzewa, Zuzanna Tchoryk, Zuzanna Strach, Aleksandra Kurowska i Marcelina Kędzierska wygrała wszystkie spotkania, zajmując tym samym pierwsze miejsce.

W Gimnazjadzie, w której brały udział: Gimnazjum Sianów, Gimnazjum Polanów, Gimnazjum Mielno i Gimnazjum Dąbrowa, zawodniczki z Mielna również uplasowały się na I miejscu. Puchar i medale ufundował Starosta Powiatu Koszalińskiego.

Drugi etap, Mistrzostwa Rejonu Koszalin dla szkół podstawowych odbył się w Białogardzie (16.03.2017), a dla gimnazjów w Pomianowie (17.03.2017). Dziewczęta z SP Mielno zajęły drugie miejsce, pokonując zespoły z Białogardu i Szczecinka.

Gimnazjalistki w składzie: Julia Staszczyk, Oliwia Krysińska, Dagmara Krysińska, Wiktoria Łukasiewicz, Aleksandra Wójtowicz, Aleksandra Żywuszko, Monika Cisyk, Paulina Kaczyńska, Natalia Trąbka, Klaudia Rakowska i Katarzyna Mańkowska zajęły I miejsce, pokonując drużyny z Pomianowa, Sławna i Gimnazjum nr4 z Koszalina.
Półfinał Województwa Zachodniopomorskiego odbędzie się 29 marca w Koszalinie.

Trzymamy kciuki !!

Gratulujemy zawodniczkom starszym i młodszym oraz trenerce mieleńskich drużyn - p. Elżbiecie Kopera.