Odbudowa promenady w Mielnie


Oficjalne otwarcie Promenady Przyjaźni w Mielnie odbyło się 13 lipca 2018 roku.

Prace - grafiki autorstwa Cukina będzie można podziwiać na mieleńskiej promenadzie... już podczas spacerów w tegoroczne wakacje.Przypomnijmy:
- koszt inwestycji ok. 4 mln zł,
- dofinansowanie w ramach działania RPO WZ na lata 2014 - 2020  ok. 1,7 mln zł.

Przedmiotem projektu jest przede wszystkim połączenie dwóch istniejących odcinków promenady w jedną całość. Istniejące zejścia na plażę przy ul. Orła Białego, Chmielnej i Mickiewicza zostaną połączone kładkami posadowionymi na stalowych palach, tuż przed czołem wydmy. Kładki łącznie będą miały ok. 300 metrów i dzięki nim promenada w Mielnie wydłuży się do ok. 1600 m.

Projekt przewiduje wykonanie fundamentowania w postaci pali żelbetowych spinanych podwaliną żelbetową, służące jako podpory nośne konstrukcji stalowej. Nawierzchnia projektowanej kładki wykonana zostanie z desek z mieszanych tworzyw sztucznych. W celu zabezpieczenia wydm zaprojektowana została również specjalna mieszanka traw, która ma przede wszystkim zabezpieczyć powierzchnię przed erozją. Promenada stanie się także ważnym elementem integrującym miasto Mielno, będzie można nią przejść od centrum Mielna aż do Unieścia, które od stycznia br. stanowi osiedle miasta. Oprócz wymienionych kładek wykonane zostanie nowe oświetlenie całości promenady oraz nowy element - tablice promujące atrakcje Mielna i całej gminy.

Dla obu w/w projektów przyjęto termin zakończenia do 28.09.2018 r.

Szczegóły projektu