Korzystaj z tej atrakcji ze zniżkami dzięki Mieleńskiej Karcie Turysty

Chłopy są najprawdopodobniej jedyną wsią w Polsce, w której zachował się tradycyjny układ rybackiej osady z XIX wieku. Zainteresowanych historią tej miejscowości zapraszamy do Skarbnicy Wioski Rybackiej. Obiekt otwarty w 2019 roku znajduje się przy ulicy Morskiej 37.

Można tam nie tylko wysłuchać historii osady, zobaczyć dawne eksponaty, ale również za pomocą nowoczesnych narzędzi multimedialnych doświadczyć pracy rybaków. Na odwiedzających czeka multimedialna mapa akwenu Morza Bałtyckiego, komputerowa symulacja sztormu na kutrze oraz wyciąganie sieci z wody, możliwość przebrania się w dawne stroje. Natomiast młodsi odwiedzający mogą ułożyć puzzle, rozwiązać quiz oraz pobawić się w przygotowanym dla nich kąciku zabaw.

Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: brak barier architektonicznych, szerokie przejazdy między eksponatami, winda dla wózków na piętro oraz toaleta.

Zapraszamy do Skarbnicy Wioski Rybackiej w Chłopach.  Zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem od poniedziałku do piątku o godz. 10:00, 12:00, 14:00, a także w sobotę o godz. 11:00, 13:00, 15:00.

Cennik:

  • bilet normalny-8 zł,
  • bilet ulgowy-6 zł.

Zaplanuj wizytę i zadzwoń: +48 572 102 615

Wirtualna wycieczka po Skarbnicy : https://mielno360.pl/skarbnica/ Inne atrakcje turystyczne w Chłopach