09-10.06.2018 r.

Weekend hurtowych cen roślin ogrodowych

do 10.06.2018

Wyjątkowa okazja na zakupy roślin ogrodowych w cenach hurtowych!

Kupisz krzewy, drzewa, rośliny i zioła w promocyjnych cenach, bez względu na wielkość i wartość zakupów.

Wszystkich właścicieli działek i ogrodów zapraszamy na zakupy! A tych, którzy własnych ogrodów nie posiadają zapraszamy do zwiedzania Ogrodów Tematycznych Hortulus :)Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 20 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne, z innymi. Składa się on z dwóch, oddzielonych od siebie terenem Szkółki Roślin Ozdobnych zespołów ogrodowych o nieco innym charakterze.


Ogrody Tematyczne Hortulus to blisko 30 różnych ogrodów, wśród których są te, związane ściśle z rodzajem środowiska - między innymi ogród skalny, ogród leśny, jak i te, w których dominuje architektura i styl związany ze sztuką i kulturą narodową, jak np.: ogród japoński, francuski czy śródziemnomorski. Grupę ogrodów zmysłów zaprojektowano w stylu angielskim - każdy z nich pobudza inne zmysły człowieka. 

Wzrokiem zawładną ogrody barwy, światła i cienia, do których należą: ogród purpury i ognia, biały, lila-róż, niebiesko-żółty. Słuch rozbudzą ogrody szumu, szelestu, dźwięku i ciszy czyli ogrody traw oraz ogrody wodne, w tym najnowszy ogród w stylu wybitnego architekta - Antonio Gaudiego. 

Woń, aromat, zapach, to przede wszystkim trzy rodzaje ogrodów ziołowych, ogród pachnący oraz piękne i oryginalne rosarium w stylu angielskim. Co roku można w nich obserwować wspaniały spektakl zmian pór roku.  Wiosną - od kwietnia do maja - można podziwiać tysiące tulipanów, narcyzów, hiacyntów, we wszelkich możliwych barwach, oryginalnych i niespotykanych kształtach, wypełniających wiele zakątków w ogrodach.

 Czerwiec jest eksplozją kolorów i nade wszystko zapachów kwitnących azalii, rododendronów, bzów i bylin. W upalne lato znajdziecie Państwo schronienie przed piekącym słońcem, na zacienionych ławeczkach, wśród tysięcy kwiatów rabatowych, letnich bylin oraz wspaniałych kolekcji róż w wielu odmianach. Jesień w ogrodzie - od września do listopada - choć czasem niedoceniana, jest najpiękniejszą mozaiką barw, zapachów i aromatów, a także romantycznym czasem babiego lata. To najpiękniejsze podsumowanie i poetycki epilog dla ozdobnego ogrodu, pozostawiający w pamięci niezapomniane wrażenia na długie zimowe wieczory. Zima, to czas odpoczynku i wyciszenia...


W Ogrodach Tematycznych Hortulus znajdują się również: Centrum Ogrodnicze z marketem "Ogród i Galeria", gdzie najwybredniejsze gusta hobbystów i koneserów zaspokoi 3,5 tysiąca, pochodzących z własnej szkółki odmian i gatunków roślin, elementy architektury ogrodowej i wyposażenia ogrodów, a także wiele innych pięknych przedmiotów dla domu i ogrodu. Caffe Bar "Barwinek" zaprasza Państwa na najróżniejsze smakołyki sporządzone z sezonowych płodów naszego ogródka.