Atomowe referendum - dwa lata po…

12.02.2012r. przejdzie do historii gminy, jako wzorcowa lekcja demokracji bezpośredniej. Wynik referendum lokalnego w sprawie lokalizacji elektrowni jądrowej w Gąskach pokazał całej Polsce (i nie tylko!), jak obywatele potrafią skutecznie powiedzieć „NIE” rządowym planom atomowym.
W tym roku mieszkańcy, działacze antyatomowi oraz władze gminy uczciły ten sukces licznymi przemówieniami i wystąpieniami koło Kapliczki Matki Boskiej Fatimskiej oraz złożeniem żółtych róż (symbolika koloru) przy obelisku w Gąskach. 
Nie zabrakło recytacji okolicznościowych wierszy, patriotycznych pieśni, płonących zniczy, dźwięku syreny alarmowej, podpisów na symbolicznej tablicy „ATOM STOP GMINA MIELNO”.
Zrobiliśmy wiele w walce z atomowych lobby – mówił Wiesław Piątek, przewodniczący Doraźnej Komisji ds. przeciwdziałania lokalizacji elektrowni atomowej w Gąskach. – Ale jeszcze dużo przed nami. Wygraliśmy bitwę, a przed nami jeszcze wojna. Gromadzimy na nią siły!
 


W dniu 12 lutego 2012 roku  odbyło się na terenie gminy Mielno lokalne referendum w sprawie potencjalnej budowy elektrowni atomowej i związanych z tym badań w Gąskach.

Protokół z referendum

więcej...

Mieszkańcy gminy Mielno sprzeciwili się w referendum lokalizacji elektrowni jądrowej w Gąskach. Przeciwko inwestycji zagłosowało 2 237 osób, za było 125, przy liczbie uprawnionych równej 4171. Referendum jest ważne. Frekwencja wyniosła 57 proc., przekraczając w ten sposób ustawowy próg udziału w głosowaniu 30 proc. uprawnionych. 

**********************

I N F O R M A C J A

Na podstawie art. 41 ust.1 ustawy z dnia z dnia 15 września 2000r. o referendum lokalnym ( Dz. U. Nr 88, poz. 985 ze zmianami) podaję do publicznej wiadomości, iż sprawozdanie o źródłach i wysokości pozyskanych funduszy oraz wydatkach poniesionych na cele referendalne , sporządzone przez pełnomocnika inicjatora referendum gminnego przeprowadzonego w dniu 12 lutego 2012 roku w sprawie i odpowiedzi na pytanie: "Czy wyrażasz zgodę na lokalizację elektrowni jądrowej lub wszelkiej innej infrastruktury związanej z przemysłem jądrowym i rozpoczęcie jakichkolwiek prac badawczych związanych z tymi inwestycjami na terenie Gminy Mielno" 

znajduje się do wglądu mieszkańców w Urzędzie Gminy w Mielnie, ul. B. Chrobrego 10 , w biurze rady , pokój nr 309, III piętro, w godzinach pracy urzędu tj. w godzinach od 7.15 do 15.15, od poniedziałku do piątku.

Z-ca Wójta

Czesław Zdrojewski

Galeria zdjęć