Znamy wyniki oceny projektów Budżetu Obywatelskiego Gminy Mielno 2025


Wszystkie 9 złożonych projektów do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego pozytywnie przeszło ocenę formalną i merytoryczną. To duży sukces, bo pomimo tego, iż mamy do czynienia dopiero z drugą edycją Budżetu, wnioskodawcy wykazali się wysokim poziomem skrupulatności.

– Po wakacjach, czyli od 2 do 23 września głosować będzie można na 9 projektów, z czego 5 dotyczy obszaru miejskiego. Projekty złożono na łączną kwotę ponad 340 tys. zł, natomiast dla każdego z obszarów przewidziano w puli po 120 tysięcy zł. Tegoroczne projekty są naprawdę dopracowane i dobrze przemyślane, dlatego nasi mieszkańcy nie będą mieli łatwo, aby wybrać swoich faworytów – przyznaje Radosław Sobko, Pełnomocnik Burmistrza Mielna ds. Budżetu Obywatelskiego.

Adam Czycz, Burmistrz Mielna, wyjaśnia, iż aktywność społeczności, która sama chętnie angażuje się w sprawy lokalne, biorąc przy tym także za nie odpowiedzialność, jest czymś naprawdę pożądanym.

– Możemy się tylko cieszyć, że mamy mieszkańców tak gotowych do pracy na rzecz wspólnoty. Pamiętajmy, iż pisanie projektów, zbieranie podpisów, rozmowy z urzędnikami zabierają nasz cenny czas, a przecież wnioskodawcy robią to zupełnie pro bono – dodaje Adam Czycz.

Lista projektów wraz z pełnym opisem dostępna jest TUTAJ.