Zebraliśmy 35 tys. zł na Hospicjum!

II Mieleński Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej

W sobotę 24 lutego 2024 r. w hali sportowej w Mielnie odbył się II Mieleński Turniej Charytatywny o Puchar Burmistrza Mielna. Trwające od samego rana mecze wywołały wiele pozytywnych emocjizarówno w zawodnikach jak i kibicach. Tego dnia stawka była wysoka - w wydarzeniu udział wzięło ponad 100 zawodników z 21 zespołów aby w sportowej atmosferze wspomóc Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. 

Turniej charytatywny był doskonałą okazją do tego aby udowodnić, że pomagać można na wiele sposobów. Jednym z nich był udział w loterii dostępnej przez cały czas trwania rozgrywek. W zamian za symboliczne kwoty zbierane do puszki hospicjum każdy los zdobywał nagrodę. W puli nagród loteryjnych zgromadzone rzeczy były naprawdę warte uwagi uczestników, ponieważ grono wspierających turniej w tym roku znacznie się powiększyło z czego bardzo się cieszymy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również licytacje, w których można było zdobyć m.in. koszulkę Jakuba Kochanowskiego z autografem, koszulkę Reprezentacji Polski w futsalu z autografami całego zespołu, okolicznościową monetę z okazji jubileuszu istnienia Gminy Mielno czy voucher na wycieczkę do Paryża i Disneylandu a to tylko część wylicytowanych rzeczy! Wszystkich odwiedzających halę sportową na pewno skusił zapach pysznych burgerów w food trucku, z których cały dochód wylądował w puszce hospicjum.

Z ogromnym podziwem informujemy, że kwota zebrana podczas turnieju to aż 35 001,60 zł! Dla porównania w ubiegłym roku podczas pierwszej edycji turnieju zebrano 13 016,27 zł co oznacza, że z kolejnym rokiem zainteresowanie siatkówką i czynieniem dobra znacznie wzrasta.

Wydarzenie zorganizowane było pod patronatem Burmistrza Mielna. Organizatorami turnieju jest trener Filip Filus wraz z całą drużyną UKS OPTY Mielno oraz niezawodni rodzice młodych siatkarek. To właśnie dzięki nim w naszej gminie powstała tak wspaniała inicjatywa, którą będziemy wspierać z każdym kolejnym rokiem. Dziękujemy!

Galeria zdjęć