Zakończyliśmy 2. etap przebudowy głównej drogi w Mielnie

To już była tylko formalność – dziś oficjalnie zakończył się 2. etap przebudowy głównej drogi w Mielnie. Koszt inwestycji to 12,7 mln zł. Na briefingu prasowym głos zabrała Olga Roszak-Pezała, Burmistrz Mielna, Tadeusz Jarząbek, Przewodniczący Rady Miejskiej Mielna, oraz przedstawiciele wykonawcy, czyli firmy ONDE.

– Zrealizowaliśmy już dwa z trzech etapów głównej drogi w Mielnie, bez wątpienia stanowiącej wizytówkę miasta, ale także całej Gminy, na co wskazują przeprowadzane przez nas badania opinii publicznej. To bardzo ważny moment, ponieważ przez wiele lat staraliśmy się o tę inwestycję, której koszty okazały się bardzo wysokie. Właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się podzielić prace na trzy, ok. kilometrowe odcinki. Dziś mamy już gotowe dwa z nich, a już dosłownie za moment rozpocznie się przebudowa finalnego etapu, czym zakończymy całe przedsięwzięcie. Trzeba pamiętać, że inwestycja to nie tylko jezdnia dla kierowców, droga rowerowa dla entuzjastów dwóch kółek, czy chodniki i wysepki dla pieszych, bo to także całkowita przebudowa podziemnych sieci, czego w ogóle nie widać, ale co ma ogromne znaczenie dla naszych mieszkańców i przedsiębiorców, oraz co niestety jest bardzo kosztowne – tłumaczy Olga Roszak-Pezała.

Burmistrz Mielna stwierdziła też, że rządowe wsparcia w postaci dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych, wynoszące 8,5 mln zł, okazało się istotnym elementem, dzięki któremu projekt udało się zrealizować naprawdę sprawnie.

– Cieszymy się, że drugi etap już za nami, ale jednocześnie patrzymy do przodu i już nie możemy się doczekać, aż cała droga zostanie ukończona. Wizerunek Mielna i Gminy Mielno znacznie skorzysta na tej inwestycji, na czym nam, czyli wszystkim mieszkańcom oczywiście zależy – dodaje Tadeusz Jarząbek.
– Zrealizowaliśmy pierwszy i drugi odcinek przebudowy głównej drogi w Mielnie bez żadnych opóźnień, co w dzisiejszych czasach nie jest codziennością. Z naszej strony możemy podsumować ten projekt, jako nasz duży sukces, którego oczywiście nie byłoby bez bardzo dobrej współpracy zarówno z władzami Gminy Mielno, jak i z pracownikami merytorycznymi Urzędu Miejskiego. Każdy z etapów był w praktyce trudny do wykonania, ale jeśli z obu stron spotykają się fachowcy i ludzie z otwartymi głowami, to sukces jest gwarantowany – zapewnił Tomasz Wochna, Kierownik Budowy.

Galeria zdjęć