Wyprawka dla nowo narodzonych dzieci w Gminie Mielno

Gmina Mielno wita narodzone dzieci – tworzymy nową lokalną tradycję

Symboliczną wyprawkę z informatorem o wsparciu dla rodziców, a także ze śpioszkami oraz podusią dostawać będą rodzice nowo narodzonych dzieci w Gminie Mielno. W pakiecie nie może też zabraknąć listu gratulacyjnego dla rodziców, ale burmistrz Olga Roszak-Pezała zdecydowała się zrobić krok dalej i napisać również list… do nowo narodzonych dzieci.

Witamy w naszej społeczności

Pomysł oficjalnego przywitania dzieci na świecie prawdopodobnie wywodzi się ze Skandynawii, ale dlaczego nie mógłby funkcjonować także w niewielkiej, nadmorskiej gminie w Polsce? Olga Roszak-Pezała, Burmistrz Mielna, nie miała wątpliwości, żeby zapoczątkować nową, lokalną tradycję. 

– Narodziny dziecka to zawsze ogromna radość i duma dla rodziców, ale także i dla nas wszystkich tworzących lokalną wspólnotę. Cieszymy się, że nasze grono się powiększa i bardzo byśmy chcieli, żeby dzieci w przyszłości zostały właśnie tutaj, by wspólnie z nami tworzyć samorząd. Symboliczna wyprawka ma stać się jednym z pierwszych kroków do budowania lokalnej tożsamości dziecka, aby w przyszłości mogło powiedzieć z przekonaniem: tak, jestem stąd i to jest moje miejsce do życia – tłumaczy Olga Roszak-Pezała.

Nie jesteście sami

Wyprawka ma również na celu ukazanie bardzo istotnego przesłania: Rodzicu, nie jesteś sam! Narodziny dziecka wiążą się z radością, ale najczęściej całkiem mocno zmieniają życie rodziców. Pojawiają się przez to różne problemy, np. finansowe. Stąd konieczność opracowania informatora przedstawiającego możliwości wsparcia, z jakiego mogą korzystać rodzice. 

– Poprosiłam Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielnie o przygotowanie i zebranie w jednym miejscu zbioru informacji o wszelkiego typu świadczeniach możliwych do wykorzystania po narodzinach dziecka. Zdecydowaliśmy, aby postawić na cyfryzację, dlatego jest on dostępny online. Pozwala nam to także na bieżącą aktualizację treści zgodnie ze zmieniającymi się przepisami –  dodaje Burmistrz Mielna.

Więcej informacji, w tym zdjęcia naszych nowych mieszkańców, znajdziecie TUTAJ.