Tacy przyjaciele to skarb


Dobrych kilka lat temu uruchomiliśmy projekt "Turystycznego Przyjaciela Gminy Mielno", którym chcemy docenić wieloletnich turystów i przy okazji im podziękować za to, że konsekwentnie wracają do nas, nad morze.

Przez ten czas tytułem "Turystycznego Przyjaciela Gminy Mielno" uhonorowaliśmy osoby z najróżniejszych zakątków Polski, którzy zakochali się tej części wybrzeża i przyjeżdżają tu czasem nawet od kilkunastu, czy kilkudziesięciu lat. Niektórzy odwiedzają nas raz na jakiś czas, inni muszą zameldować się w mojej Gminie przynajmniej raz w roku, a jeszcze inni - dwa, trzy, a nawet i cztery razy.

Do takich entuzjastów, czy po prostu miłośników Gminy Mielno, należy Pani Joanna Solecka-Bar, wracająca tutaj od ponad 30-lat. Pierwszy raz przyjechała do Mielna z rodzicami... gdy miała roczek. I tak już zostało. Pani Joanna jest też pierwszą osobą uhonorowaną tytułem "Turystycznego Przyjaciela Gminy Mielno" i tak naprawdę naszym wielkim przyjacielem. 

– Pani Joanna na bieżąco śledzi wszystko, co dzieje się w Gminie Mielno. Dziś dzięki Internetowi jest to dużo łatwiejsze, dlatego chyba nie ma rzeczy, które umknęłaby jej uwadze. Praktycznie każdego roku spotykamy się w Mielnie i dyskutujemy o Gminie – o zachodzących w niej zmianach, o problemach i coraz to nowszych wyzwaniach. Pani Joanna nie ukrywa, że właśnie tutaj jest jej drugi dom, dlatego stara się przyjeżdżać do nas tak często, jak tylko się da. Tacy przyjaciele to skarb – zapewnia Olga Roszak-Pezała, Burmistrz Mielna.

O tym, kto i w jaki sposób może zostać Turystycznym Przyjacielem Gminy Mielno przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://www.mielno.pl/dla-turysty/zostan-turystycz...