Rowerowa Stolica Polski: kręcimy kilometry dla gminy Mielno

Przez cały czerwiec trwać będzie ogólnopolska rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. To już szósta edycja wydarzenia, w którym w ubiegłym roku wzięły udział aż 162 samorządy z całego kraju. Po raz pierwszy do akcji dołączyła się także gmina Mielno.

Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. Polega na organizacji rywalizacji rowerowej pomiędzy miastami prezydenckimi oraz miastami i gminami w oparciu o dedykowaną akcji bezpłatną aplikację mobilną, stworzoną z inicjatywy i na zlecenie Bydgoszczy, pn. „Aktywne Miasta”. 

Projekt jest dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas, rowerzystom amatorom, pasjonatom dwóch kółek, osobom lubiącym zdrową sportową rywalizację.  Jego celem jest aktywizacja mieszkańców, mobilizacja środowisk rowerowych, propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i roweru, jako alternatywnego środka transportu, edukacja ekologiczna. 

Jak dołączyć do Rywalizacji?

Znajdź i pobierz aplikację "Aktywne Miasta" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz "Rywalizacje", następnie " Rowerowa Stolica Polski dla Gmin". Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej - wybierz Mielno, czyli gminę, dla której będziesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku - wybierz grupę - z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!  Poniżej prezentujemy, w jaki sposób po zalogowaniu się na konto dołączyć do wyzwania i kręcić kilometry dla gminy Mielno.


Co zrobić, aby Twój telefon współpracował z aplikacją?

Aplikacja jest jednakowa dla wszystkich, ale telefony, na których jest instalowana są już różne i z klucza (systemowo) mogą blokować naszą aplikacje. Sugerujemy, aby każdy kto instaluje aplikację lub posiada ją już na swoim telefonie zweryfikował ustawienia swojego telefonu. W pierwszej kolejności należy wejść w ikonkę zębatki na głównym ekranie aplikacji. W ostatniej sekcji znajdują się ustawienia, te podświetlone na czerwono należy zmienić.   

Instrukcje dla 5 najbardziej popularnych modeli telefonów znajdziecie TUTAJ

Podstawowym krokiem do poprawnego działania aplikacji jest wyłączenie oszczędzania baterii w swoim telefonie oraz sprawdzenie, czy aplikacja może działać w tle. W większości telefonów ustawienia te można sprawdzić w następujący sposób: ustawienia, aplikacje, Aktywne Miasta, bateria  i tutaj należy odszukać funkcję działania w tle. Dodatkową opcją, która możecie zastosować jest wyczyszczenie pamięci podręcznej dla aplikacji, która pozwoli na jej szybsze działanie (opcja dla użytkowników, którzy już korzystali z aplikacji).

W przypadku wątpliwości, zawsze można w aplikacji zajrzeć do działu POMOC, gdzie znajdują się odpowiedzi na różne pytania.