Finał WOŚP w Mielnie

Szeroka relacja fotograficzna i filmowa z 28. Finału WOŚP w Mielnie jest publikowana na fanpage WOŚP Sztab Mielno
Jesteśmy zarejestrowanym i oficjalnym Sztabem 28. Finału WOŚP.

Zaczynamy wspólne granie z Orkiestrą…już w sobotę 11.01.2020 roku dwiema dużymi sportowymi imprezami.

O godz. 10.00 w hali przy SP Mielno strzelać będą gole dla WOŚP dorośli piłkarze z 10 amatorskich drużyn z regionu. Wpisowe zasili puszki Orkiestry. Będzie mnóstwo dobrej gry, integracji i sportowych emocji. Nad tym wydarzeniem trzyma pieczę Filip Filus – nauczyciel wychowania fizycznego w mieleńskiej podstawówce. Zapraszamy wszystkich sympatyków halowej piłki nożnej do kibicowania.

W Sarbinowie także w sobotę dla Orkiestry zagrają miłośnicy brydża sportowego. Turniej poprowadzą pasjonaci z Międzyszkolnego Młodzieżowego Klubu Brydżowego „Szlemik”, którzy w ubiegłym roku także współpracowali z naszym Sztabem i okazali się wielkimi graczami o wielkich sercach. Start godz. 10.00 – Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie.

Niedziela to finał finałów i nasi wolontariusze będą już od rana poszukiwać darczyńców na ulicach naszej gminy! Też ich wypatrujcie! W samo południe morsy z regionu w barwnej i wesołej paradzie przejdą deptakiem w centrum miasta na plaże główną aby zainaugurować 28. Finał WOŚP w Mielnie. Po czym przez godzinę będą uczyli oraz zachęcali wszystkich mniej i bardziej zdecydowanych do rozpoczęcia przygody z morsowaniem. Oczywiście będzie także profesjonalna rozgrzewka dla nowicjuszy, którą poprowadzą trenerki z Centrum Rekreacji Forma z Koszalina. Już możecie mentalnie przygotowywać się do wspólnej kąpieli z morsami i z „Okeanosem” (Morsy Koszalin), „Posejdonem” (Klub Morsów Koszalin), czy „Eskimosem” (Mieleński Klub Morsów).

Dla wszystkich, którzy w tym dniu zapragną aktywnie wspomóc WOSP zapraszamy do współpracy z „Herkulesem” by wspólnie pobiec 3 kilometrową nową ścieżką leśną na szlaku Velo Baltica. Organizacja pokojowego biegu pn. „Biegnij z Orkiestrą” staruje o godz. 13:00 na odcinku Mielno - Mielenko. Regulamin i zapisy na http://herkules.org.pl/events/biegnij-orkiestra-mielno-3km/

Oczywiście będzie także coś dla ducha, ciała i podniebienia. Zapraszamy od godz.. 14.00 na deptak w mieście na wielki „Mieleński Jarmark Różności i Pyszności”. Będą słodkości, rozmaite ciasta, ciepłe zupy, strawy oraz przysmaki. Nad kulinarną częścią czuwać będą najlepsi z najlepszych kucharzy i cukierników – a więc rodzice uczniów ze SP Mielno i nasze lokalne NGO (m.in. Akademia Piłkarska Mielno, Słoneczne Mielenko, 16 - ty Południk, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Gąski) oraz koła gospodyń wiejskich (Latarniczki z Gąsek).

Na scenie od godz. 14.000 do 20.00 zaprezentujemy to co w gminie mamy najlepszego…

Będą zespoły ludowe, prezentacje artystyczne, pokazy mieleńskich karateków i strażaków z OSP Mielenko, stoisko z animatorem i mnóstwo fantów do wygrania w quizach. A wszystko przeplatane będzie licytacjami, a wśród fantów nawet gadżety z autografami samego Jurka Owsiaka, obraz od burmistrza, 3 metrowy misiek od naszych strażaków. I mnóstwo podarunków, które można już zobaczyć na fanpage: WOŚP Sztab Mielno.

Przez całą niedzielę będzie można też obklejać małymi serduszkami ogromne serducho Orkiestry, co pokaże ile jest w nas dobra i energii.

O godz. 18.00 – niespodzianka muzyczna czyli występ legendarnego Zespołu Inwazja Hitów Polskiego Rocka. Na koniec o godz. 20.00- Światełko do nieba i nasze niebo w mieście zabłyśnie – zimnymi ogniami! Czekamy na WAS!


Sobota 11.01.2020

Turniej piłki nożnej na hali sportowej w Mielnie

Turniej brydża sportowego w Sarbinowie (TCEE)

Niedziela 12.01.2020

12.00 – 13.00 Morsy grają dla Owsiaka

12:00 parada morsów z deptaka na plażę główną

13.00 – 14.00 Biegnij z orkiestrą

od 14.00 Mieleński Jarmark Rożności i Pyszności

14.00 – 16.00 Występy zespołów artystycznych: Zespół Bursztyn, Orkiestra Dęta Morscy Muzycy z Sarbinowa, pokaz Mieleńskiego Klubu Karate Kyokuskin

16.30 – 20.00 licytacje dla WOŚP

około 18:30 Występ legendarnego Zespołu Inwazja Hitów Polskiego Rocka

20.00 Światełko do nieba – każdy dostanie zimne ognie