I. rocznica śmierci doktora Leona Roszkowskiego

20 maja minęła pierwsza rocznica śmierci doktora Leona Roszkowskiego - zasłużonego lekarza, przyjaciela gminy Mielno, dobrego i ciepłego człowieka, który przez dekady wiernie realizował Przysięgę Hipokratesa. Na mieleńskim Ośrodku Zdrowia pojawiła się wyjątkowa pamiątka dedykowana medykowi.

Z inicjatywy środowiska lekarskiego i lokalnych samorządowców wypłynął pomysł upamiętnienia służby i pracy lubianego mieszkańca - okolicznościową tablicą.

Na tę wyjątkowo lokalną uroczystość dedykowaną znanemu lekarzowi przybyli przyjaciele i jednocześnie pacjenci Leona Roszkowskiego czyli mieszkańcy w różnym wieku, radni, młodzież szkolna, przedstawiciele medyków.  - Leczył ludzi i ich dusze, i to nie tylko lekami, zarażał śmiechem, pozytywną energią, miał poczucie humoru, dystans do siebie, zawsze niósł pomoc wszystkim i wszędzie - mówiła wzruszona Olga Roszak - Pezała, burmistrz Mielna. - Dziękuje Wam wszystkim za ten pomył, ale przede wszystkim za pamięć o naszym doktorze Leonie. Swoje historie o wspólnej pracy z Leonem Roszkowskim opowiedzieli także Tadeusz Jarząbek, przewodniczący Rady Miejskie Mielna i przyjaciel doktor Leszek Kosiński.

Uroczystość zakończyły  ciepłe podziękowania wzruszonej rodziny zmarłego.

Leon Roszkowski (1936 - 2020) pochodził z Kaszub. Z Mielnem związany był od lat 60 - tych ubiegłego wieku. Przez ponad 40 lat był kierownikiem miejscowej przychodni i współtwórcą nowego Ośrodka Zdrowia. Brał czynny udział w życiu gminy i lokalnej społeczności... do końca swoich dni.