Panorama Gminy Mielno

To już 10. nasze spotkanie w Mielnie, gdzie gościmy cudownych artystów z Silesia TAK ART w ramach X Międzynarodowego Pleneru Plastycznego pod tytułem „PANORAMA GMINY MIELNO”

W czasie plenerów artyści ze stowarzyszenia poszukują inspiracji nad dwiema wodami i jak widać po efektach ich prac - inspiracje zawsze u nas znajdują.

W ramach pleneru odbył się również konkurs pt.: "Piękno Gminy Mielno w obrazach i fotografiach twórców oraz sympatyków Silesia Tak Art". Wybór nie był łatwy, ale udało się wskazać zwycięzców.

NAGRODY GŁÓWNE:

- Maria Celm ze Szczecina - "Rozlewisko"

- Zbigniew Gałęcki z Torunia - "Pejzaż"

- Barbara Zientara-Chmiel z Imielina - "Plaża w Mielnie"

- Ryszard Pozdrowicz z Nowego Tomyśla - "Kuter"

- Maria Teresa Białek ze Szczecina - "Mewa"

Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich 24 uczestników konkursu! Dziękujemy artystom i życzymy, abyśmy mogli się tutaj spotykać z Wami każdego roku oraz żeby Gmina Mielno cały czas inspirowała Waszą twórczość tak jak do tej pory.

W piątek (06.05.22 ) rusza plener plastyczny organizowany przez Silesia TAK ART. Do Gminy Mielno kolejny raz zjadą artyści z całej Polski - a nawet spoza jej granic. To wyjątkowa, bo już 10. edycja wydarzenia, które na stałe wpisało się w nasz lokalny kalendarz wydarzeń kulturalnych - kultura przez duże K.