9 dziewcząt i 11 chłopców z SP Mielno oraz 9 chłopców z SP Sarbinowo (łącznie 29 osób) startowało w środę 17-go maja na obiektach sportowych przy ZS Mielno w zawodach lekkoatletycznych. Były to (w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej) Mistrzostwa Gminy Mielno w indywidualnym trójboju i drużynowym czwórboju lekkoatletycznym.

W indywidualnym trójboju (rocz.2005 i młodsi) wśród dziewcząt najlepszą lekkoatletką okazała się JULIA LEGIEĆ, a wśród chłopców ANTONI TWAROWSKI (oboje z SP Mielno) zdobywając złote medale i statuetki Mistrzów Gminy na rok szkolny 2016/2017. A najlepsze wyniki osiągnęli:

W drużynowym czwórboju chłopców (rocz. 2004) tytuł Mistrza Gminy zdobyła drużyna SP Mielno zdobywając puchar z wynikiem 531 pkt. Drugie miejsce SP Sarbinowo ze zdobyczą 480 pkt. A najlepsze wyniki osiągnęli:

  • Bieg na dystansie 60 metrów – Szymon Machaj 8,80 sek. (SP Sarbinowo).
  • Skok w dal z rozbiegu – Konrad Lewandowski 420 cm. (SP Mielno).
  • Rzut piłeczką palantową – Konrad Matysiak 44,5 m. (SP Sarbinowo).
  • Bieg na dystansie 1000 metrów – Konrad Lewandowski 3,33 min. (SP Mielno).

Brawa dla zwycięzców i gratulacje dla wszystkich startujących! Dziękuje za przygotowanie i opiekę oraz sędziowanie Pani Ewie Jabłońskiej z Sarbinowa i Pani Elżbiecie Kopera z Mielna. Dziękuję również chłopcom z klas szóstych za pomoc, a Radzie Rodziców (SP Mielno) za ufundowanie nagród. Powodzenia w dalszych zmaganiach lekkoatletycznych!