W trosce o atrakcje turystyczne, Gmina Mielno aplikowała o środki zewnętrzne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na dwa ciekawe projekty: "Remont połączony z oznakowaniem oraz zagospodarowaniem terenu przy obiekcie małej infrastruktury – Pomnik Jelenia w Mielnie” oraz "Utworzenie elementów informacji turystycznej przy opasce brzegowej jeziora Jamno w miejscowościach Mielno i Unieście”.

Środki zostały przyznane i 31.10.2014 r. Olga Roszak – Pezała Wójt Gminy Mielno podpisała umowy z władzami województwa zachodniopomorskiego na realizację obu projektów!

W ramach pierwszego, bezimienna dotąd rzeźba Jelenia zyska szanse na stanie się nie tylko estetycznym elementem przestrzeni publicznej, ale także walorem regionu wykorzystywanym w działaniach promocyjnych gminy.

Drugi ze wspomnianych projektów zakłada  wzbogacenie opaski wokół Jamna na odcinku miejscowości Mielno – Unieście (zabezpieczającej przed wylewaniem jeziora) tablicami kierunkowymi i informacyjnymi, dzięki którym oficjalnie stanie się ona atrakcyjnym traktem pieszo – rowerowym.

Oba projekty zrealizowane zostaną w dość krótkim czasie, więc szybko będziemy mogli cieszyć się efektami końcowymi.