Nagroda za prozdrowotne inicjatywy Mielna

Jedni z trzech gmin w Polsce i jedyni w województwie zachodniopomorskim - w kategorii gminy – otrzymaliśmy prestiżową nagrodę „Zdrowy samorząd” za prozdrowotne inicjatywy dla mieszkańców.

Głównym celem konkursu był wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób.

Konkurs „Zdrowy Samorząd” zorganizowany został już po raz szósty przez PortalSamorządowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia.

Do redakcji Portalu Samorządowego oraz portalu i magazynu Rynek Zdrowia wpłynęło aż 160 projektów zgłoszonych przez 60 samorządów. W wyborze laureatów swoją wiedzą i doświadczeniem wspomagała organizatorów Rada Konsultacyjna złożona z wybitnych specjalistów. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: Zdrowe Województwo, Zdrowy Powiat, Zdrowa Gmina/Zdrowe Miasto. Organizatorzy konkursu zwrócili uwagę nie tylko na skalę podejmowanych działań, ale także unikatową w skali kraju formę ich realizacji. Nagrody wręczono podczas gali towarzyszącej III. Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.

 

Miasto Mielno. Nagroda dla jst przyznana została za realizację poniższych programów:

• Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV

• Wieloletni program polityki zdrowotnej szczepień dzieci przeciwko pneumokokom – prowadzony jest od 2008 roku

• Szczepienia mieszkańców przeciwko grypie