Modernizacja placu z fontanną

Gmina Mielno podpisała Porozumienie z Politechniką Koszalińską dotyczące przygotowania koncepcji modernizacji placu z fontanną przy ul. Kościuszki w centrum miasta.

- Chcemy skorzystać z kreatywności studentów by nadać tej przestrzeni reprezentacyjny i zarazem funkcjonalny charakter – mówi Olga Roszak – Pezała, Burmistrz Mielna – To centralny punkt turystyczny naszego miasta, w sąsiedztwie deptaku, który w wakacje tętni życiem. Porozumienie pozwoli wypracować pewien pomysł czy koncepcję, którą poddamy „ocenie” także przez mieszkańców.

Studenci z Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej wykonają minimum osiem projektów koncepcyjnych, które zaprezentują na dużych planszach (100 x 70 cm) szerokiemu gremium. Uczelnia zaproponowała włączenie przedsięwzięcia do programu zajęć jeszcze w semestrze letni 2017. Wystawę prac i pomysłów żaków z Politechniki będzie można zobaczyć na deptaku właśnie obok modernizowanej fontanny. Teraz młodzież wykona niezbędną dokumentacją fotograficzną i ruszy do projektowania mieleńskiej przestrzeni publicznej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do głosu w dyskusji i wskazania - w ankiecie - najciekawszej Państwa zdaniem wizji zmiany wizerunku tego miejsca (do 15 października 2017 r.). Projekty koncepcyjne poniżej/zobacz więcej.