Mamy kolejnych i wiernych przyjaciół.

Podczas podsumowania konkursu plastycznego maj 2019 w POSW KROKUS Włodarze Miasta wręczyli 3 statuetki "Turystycznego Przyjaciela Gminy Mielno", które otrzymały trzy plenerowe pary tj. kol. Urszula i Edwin Tadychowie ze Szczecina, kol. Genowefa i Benedykt Żyto z Leszna oraz kol. Jadwiga Stasiak i Marian Ozdowski z Kalisza. O przyznanie statuetek z bogatą dokumentacją historyczną wnioskował Zarząd Silesia Tak Art. Cieszymy się, że właśnie te trzy pary naszych twórców i sympatyków otrzymały to zaszczytne wyróżnienie. Statuetki podczas uroczystego wernisażu pokonkursowego wręczył laureatom Pan Dominik Gronet - Wiceburmistrz Mielna. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy !!!Teresa Pazderska i Danuta Rudy (prywatnie siostry) zdobyły statuetkę "Turystycznego Przyjaciela Gminy Mielno". Symboliczne i jakże wymowne laury wręczyła Burmistrz Mielna, Olga Roszak - Pezała.

Panie napisały w swojej historii: “Miłość do morza i Mielna wzbudziła w nas nasza Mama". Pierwsze wspomnienia wakacyjne z Mielna obu sióstr sięgają wczesnych lat 60 - tych i związane są z ówczesnym Ośrodkiem Wczasów Zjednoczonych PGR Poznań (obecnie Ośrodek "Irena" ul. Kościelna). Ojciec Pań uczestniczył w budowie tego obiektu, w którym potem całą rodziną spędzali 2 - tygodniowe wakacje...i tak przez kolejne lata, aż do dorosłości. Pod koniec lat 70 - tych p. Teresa i P. Danuta przyjeżdżały już ze swoimi rodzinami, ale nadal wiernie do Mielna.

Pani Teresa Pazderska tak dziś widzi naszą miejscowość: "(...) gdy myślę Mielno... nie mogę się nadziwić, jak wiele się zmieniło w ciągu ostatnich lat, jak bardzo przyjazne jest turystom, a szczególnie dzieciom: plaża, baseny, promenada, grodzisko i te liczne koncerty oraz imprezy na plaży." Jednak to puenta wspomnień najbardziej oddaje przywiązanie do tego miejsca:

"Mielno... to przez kilka dni w roku – pełna dobrych chwil teraźniejszość, ale też kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie święty i czysty, jak pierwsze kochanie...”

Takich turystów nam trzeba!!!!Mamy pierwszego przyjaciela, wręcz całą rodzinkę...

Statuetkę "Turystycznego Przyjaciela Gminy Mielno" otrzymała Joanna Solecka Bar z Długołęki pod Wrocławiem za ponad 30 - letnie przywiązanie do naszej miejscowości.

Pani Joanna pierwszy raz gościła w Mielnie jako roczne dziecko w 1987 r. i od tamtej pory prawie w każde wakacje wypoczywała w naszym mieście. Nagrodę przyjechała odebrać z kilkumiesięcznym synkiem i mężem, których zaraża swoją turystyczną pasją.

Walory turystyczne gminy Mielno wydają się niepodważalne, znajdują zwolenników w kraju i poza jego granicami. Turyści wracają tu po wielokroć i w lecie, i jesienią, i zimą, i…przez cały rok, przy okazji organizowanych większych wydarzeń czy też zaledwie z tęsknoty za wiatrem we włosach…

Chcielibyśmy się upewnić, że tak właśnie jest również w Państwa mniemaniu, dlatego zapraszamy do udziału w wyjątkowej zabawie!

Burmistrz Mielna odznaczy statuetką „Turystycznego Przyjaciela Gminy Mielno” osoby będące wieloletnimi, wytrwałymi miłośnikami lokalnych atrakcji.

Podstawą do przyznania tytułu „Turystycznego Przyjaciela” będą złożone przez Państwa na piśmie informacje zawierające terminy i miejsca pobytu turystycznego w miejscowościach gminy. Potwierdzenie tych informacji mogą stanowić zdjęcia, zaświadczenia, rachunki za pobyt itp. Aby zabawy zbytnio nie utrudniać, nie przygotujemy szczegółowych druków i procedur. Wystarczy napisać list, ważne: żeby był czytelny ;) oraz dołączyć wspomniane materiały potwierdzające jego treść po czym pakiet dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Mielnie (lub także pocztą na adres: ul. Bolesława Chrobrego 10, 76 - 032 Mielno).

Wniosek o nadanie wspomnianego odznaczenia może złożyć sam nominowany ale również kwaterodwaca, czy nawet kilku kwaterodawców, ważne żeby zawierał on imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i kontakt do osoby nominowanej. Nie ograniczamy zabawy żadnymi terminami – będą nominacje, będą wręczenia statuetek – w czasie i miejscu ustalonym wspólnie.

Uwaga! Wszystkich obowiązują przepisy związane z ochroną danych osobowych – typując „Turystycznego Przyjaciela Gminy Mielno” nie zapominajmy o załączeniu do listu klauzuli zgody z podpisem osoby nominowanej:

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i publicznego udostępnienia wizerunku dla potrzeb wyłonienia „Turystycznego Przyjaciela Gminy Mielno”

No to…do dzieła, czekamy na zgłoszenia!