W 2021 r. wakacyjny ruch turystyczny na polskim wybrzeżu wzrósł w stosunku do "pandemicznego 2020 r." o ponad 18% W Gminie Mielno nie było inaczej - przyjechało do nas ponad 20% turystów więcej niż w ubiegłym roku, dzięki czemu zajęliśmy:

1. miejsce wśród gmin wiejskich i miejsko-wiejskich pod względem liczby turystów,

3. miejsce wśród wszystkich gmin pod względem liczby turystów: przed nami znajduje się tylko bezkonkurencyjne, zdecydowanie większe portowe miasto Kołobrzeg i Gdańsk.

Turystyka to niezwykle złożony sektor gospodarki, w rozwoju którego udział bierze mnóstwo podmiotów - często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że przedsiębiorca świadczący usługi teoretycznie zupełnie "nieturystyczne", jest istotnym ogniwem w naszym lokalnym łańcuchu. Doceńmy to, że każdego roku możemy być dumni z naszej turystyki, na co pracujemy wszyscy: mieszkańcy, przedsiębiorcy, urzędnicy, pracownicy jednostek i spółek gminy.

A najbardziej dziękujemy oczywiście TURYSTOM, bez których nie byłoby turystycznej Gminy Mielno - dziękujemy, że tak chętnie do nas wracacie i liczymy na to, że nasza znajomość zawsze zmieniać będzie się w przyjaźń, bo Gmina Mielno to wierny przyjaciel turysty.

http://www.stat.gov.pl/.../turystyczne-obiekty-noclegowe...