wrzesień 2016 r.

Wymiana młodzieży ze szkół w Mielnie i Schorhfeide.

2014 r.

Zastępca Wójta na zaproszenie władz gminy Schorfheide złożył wizytę w partnerskiej gminie.

2013 r.

Zastępca Wójta gminy Mielno na zaproszenie władz gminy Schorfheide złożył wizytę w partnerskiej gminie. Podczas wizyty rozmawiano m.in. o rozszerzeniu współpracy.

2012 r.

Wymiana młodzieży ze szkół w Mielnie i Schorhfeide.

wrzesień  2012 r.

Przedstawiciel Gminy uczestniczył  w rajdzie rowerowym w gminie Schorfheide.

kwiecień 2012 r.

Przedstawiciel Gminy Mielno  uczestniczył w uroczystym otwarciu dworca kolejowego w gminie Schorfheide.

10-13 lutego 2012 r.

Udział delegacji z partnerskiej Gminy w IX Międzynarodowym Zlocie Morsów - Mielno. W imprezie uczestniczył m.in. Burmistrz Finowfurt – Uwe Schoknecht wraz z małżonką.

25-26 czerwca 2011

Na zaproszenie gminy partnerskiej Finowfurt oficjalna delegacja z gminy Mielno wzięła udział w lokalnym festynie "Święto Flisaka”. W skład delegacji weszli: Olga Roszak – Pezała – Wójt gminy, Elżbieta Władyko oraz Andrzej Lipko – przedstawiciele Rady Gminy, Mirosław Słomiński – Komendant Straży Gminnej oraz Anna Łuksza i Magdalena Okrutna z Biura Promocji i Informacji Turystycznej MOSiR w Mielnie.

10 - 13 lutego 2011 r.

Angela Braun – Dyrektor Urzędu, Jutta Baaske spec. ds.społecznych, Petra Höft - spec. ds. organizacji imprez oraz Carmen Gatz - pracownik Urzędu Stanu Cywilnego gminy Schorfheide odwiedzili nasza gminę w trakcie VIII Międzynarodowego Zlotu Morsów

23 – 26 września 2010 r.

Udział młodzieży ze szkoły w Mielnie w Finowfurcie z okazji 20 lecia partnerstwa Gmin

13-14 lutego 2010 r.

Udział delegacji z partnerskiej Gminy w VII Międzynarodowym Zlocie Morsów - Mielno

2 lipca 2010 r.

Wizyta Wójta Gminy Mielno na imprezie z okazji Święta Flisaków (Finowfurt)

5 - 6 czerwca 2009 r.

Grupa 23 osób z Chóru Szantowego z gminy Partnerskiej z Schorfheide została zaproszona do Gminy Mielno na "Galę Żagli”. 28-30 sierpnia 2009r. Przyjazd gości (3 osoby) z Altenpleen na Dożynki Gościnne w Chłopach. W ramach pobytu gości uczestniczyli w imprezie organizowanej przez koło Wędkarskie w towarzystwie Pan Wójt Gminy Mielno. Wzięli również udział w przejażdżce łodzią płaskodenną „Koszałek” po Jeziorze Jamno.

21-23 listopada 2008 r.

Gościliśmy grupę młodzieży z ochotniczej straży pożarnej z Schorfheide.

5 – 7 lipca 2008 r.

W ramach 13 Święta Flisaków w Finowfurt gmina Mielno prowadziła promocję na stoisku i uczestniczyła w lokalnych wydarzeniach świątecznych.

Współpraca rozpoczęła się w październiku 2002 roku, kiedy to z dwudniową wizytą w Mielnie przebywali przedstawiciele Urzędu Gminy w Finowfurt podpisano wówczas pierwszy protokół ze spotkania a także opracowano projekt umowy o partnerskiej współpracy, która została podpisana 7 grudnia 2002 roku w Finowfurt.

Historia współpracy:

09.01.2003 - Wójt Gminy Mielno wraz z trzyosobową delegacją przebywał z jednodniowa wizyta robocza w Finowfurt. Przedmiotem spotkania było opracowanie projektu współpracy pomiędzy przedszkolami w Mielnie i Finowfurt. Delegacja z Mielna uczestniczyła także w rozmowie z Panem Peterem Heise Szefem Niemieckiej Pomeranii

.06.03 – 08.03.03 Na zaproszenie Wójta Gminy Mielno czteroosobowa delegacja z Gminy Finowfurt uczestniczyła w uroczystości otwarcia nowego gimnazjum w Mielnie. Podczas tej wizyty zaproszeni goście uczestniczyli także w spotkaniach z Radą Gminy, przedstawicielami mieleńskich szkół oraz zostali zaproszeni na dożynki gminne, które odbędą się 20 września 2003r. Wymiana mieszkańców pomiędzy partnerskimi gminami miała swój początek w kwietniu 2003.

W dniach 26.04 – 27.04.03 na zaproszenia Burmistrza Gminy Finowfurt trzynastoosobowa grupa mieszkańców gminy Mielno przebywała w Finowfurt podczas obchodów Święta Otwarcia Sezonu Turystycznego.Podczas pobytu w Finowfurt mieszkańcy gminy Mielno wzięli udział w atrakcjach przygotowanych przez gospodarzy tj. rejsie statkiem po Kanale Finow, wieczorze integracyjnym, festynie okolicznościowym podczas którego Mielno prezentowało własne stoisko cieszące się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy Finowfurt. Goście i gospodarze mieli również wiele okazji do spędzania czasu indywidualnie , co sprzyjało nawiązaniu wielu nowych kontaktów.

Kolejna okazją do spotkania pomiędzy mieszkańcami partnerskich gmin były rozgrywki piłki nożnej w Britz. Klub piłkarski "Saturn” Mielno na zaproszenie niemieckiego klubu FC Britz wyjechał na mecz towarzyski do Britz w dniach 30.04 – 02.05.03. Saturn Mielno pokonał gospodarzy 4:3. Nasi piłkarze zostali przyjęci ciepło i serdecznie. Podczas pobytu zwiedzali okolice, pływali statkiem po kanale Finow oraz uczestniczyli w festynie. W ramach dalszej współpracy zaplanowano rewizytę piłkarzy FC Britz na początku sierpnia 2003.

W dniach 29.05 – 01.06.03 Przedszkole w Mielnie gościło zaprzyjaźnioną osiemnastoosobową grupę rodziców i dzieci z niemieckiego przedszkola w Finowfurt. Podczas odwiedzin dzieci miały okazję obejrzeć występ mieleńskiego baletu, został również zorganizowany bardzo udany piknik rodzinny w przedszkolu. Jedną z atrakcji pobytu była wspólna wycieczka gości i mieleńskich przedszkolaków z rodzicami do Kołobrzegu.

W dniach 27.06 – 29.06.03 podczas Święta Flisaków w Finowfurt gminę Mielno reprezentowała delegacja w składzie: Marek Giełdon Zastępca Wójta Gminy Mielno wraz z małżonką oraz Jan Czajkowski Dyrektor Mieleńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z żoną. Podczas wizyty wzięli udział w uroczystych obchodach święta Flisaków na kanale Finow oraz uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami lokalnego samorządu.

W dniach 18.07 – 29.07.03 czternastoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Mielnie przebywała na wakacjach w Muzeum Historii Lotnictwa w Finowfurt. Dzieci mieszkały w budynku znajdującym się na terenie muzeum, podczas wakacji oglądały maszyny lotnicze oraz sale wystawowe. Uczestnicy obozu mieli również wiele okazji do zabawy z rówieśnikami z gminy Finowfurt oraz żywy kontakt z językiem.

W dniach 09.08. – 11.08.03 zawodnicy Klubu Piłkarskiego “Saturn” Mielno zorganizowali na mieleńskim stadionie sportowy turniej, podczas którego odbył się międzynarodowy mecz piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Mielno oraz Wójta Gminy Będzino, a także festyn rozrywkowy na który przybyli także zaproszeni już w maju zawodnicy FC Britz z Niemiec. Najlepszą drużyną okazał się KS “Saturn” Mielno, zawodnicy z Britz zajęli czwarte miejsce.

W dniach 19.09 – 21.09.03 na Dożynkach Gminnych w Mielnie gościliśmy trzynastoosobową grupę z Finowfurt. Zaproszeni goście bardzo czynnie zaangażowali się w obchody mieleńskiego święta plonów, uczestniczyli niosąc piękny wieniec w dożynkowym korowodzie a także wystawili się na bardzo ciekawym stoisku prezentującym atrakcje turystyczne oraz historię gminy Finowfurt.

W dniach od 26 do 28 września 2003 r. 16-osobowa grupa dzieci, rodziców i wychowawców z Przedszkola w Mielnie przebywała w Finowfurt na zaproszenie niemieckiego przedszkola w ramach wzajemnej wymiany między tymi placówkami. W pierwszym dniu goście z Mielna zostali przywitani przez burmistrza i władze Finowfurt. W programie uroczystości były występy dzieci, które po polsku śpiewały znane piosenki. Zwiedzano szkołę, przedszkole, gdzie przy kawie wspólnie z rodzicami tamtejszych dzieci próbowano wypieków ich mam. Na zakończenie dnia, po uroczystej kolacji dzieci zobaczyły ośrodek wychowawczo–rehabilitacyjny dla niesprawnej ruchowo młodzieży w Buckow. Następnego dnia uczestnicy wycieczki udali się autokarem wraz z niemiecką grupą na zwiedzanie “śluzy” w Finowfurt. Kolejną atrakcją była wizyta w ZOO. Wycieczka zakończyła się w niedzielę uroczystym pożegnaniem, podczas którego goście wymienili się prezentami z gospodarzami.