Wójt Gminy Mielno w Szczecinie podpisała kolejną umowę umożliwiającą realizację cennych, społecznych inicjatyw. Wsparcie pochodzi z funduszy Programu Operacyjnego RYBY na lata 2007-2013 i dotyczy II etapu przebudowy i remontu promenady nadmorskiej.

Efektem tej  inwestycji bedzie rewitalizacja promenady wraz z przejściami na plażę w rejonie ul. Słonecznej w Mielnie i ul. Pogodnej w Unieściu. więcej

Nazwa operacji: „Przebudowa i remont odcinka promenady nadmorskiej wraz przejściami na plażę–rejon ulicy Słonecznej w Mielnie i ulicy Pogodnej w Unieściu”.

Beneficjent: Gmina Mielno.

Koszt całkowity operacji: 1 413 917,56  złotych

Kwota dofinansowania:   955 000,00 złotych

Cel operacji: Wzmocnienie atrakcyjności i konkurencyjności miejscowości Mielno i Unieście dzięki poprawie dostępności plaży i promenady nadmorskiej poprzez przebudowę i remont odcinka promenady wraz z dwoma przejściami na plażę od strony ul. Słonecznej w Mielnie i ul. Pogodnej w Unieściu.

Opis/zakres inwestycji:

Przedmiotem operacji jest przebudowa i remont  odcinka promenady nadmorskiej w Mielnie wraz z dwoma zejściami (zjazdami) na plażę w Mielnie oraz dojściami od strony ulicy Słonecznej w Mielnie i Pogodnej w Unieściu. Objęty wnioskiem odcinek promenady i przejść na plażę pochodzi z lat 70./80. ubiegłego wieku i jest w bardzo złym stanie technicznym. Nawierzchnie wykonane z bardzo różnych materiałów są pokruszone i spękane. Murki oporowe, także wykonane z różnych materiałów, pochylają się i nie spełniają swej funkcji. Ponadto występują bariery architektoniczne w postaci schodków lub stopni. Zejścia na plażę wykonane są z prowizorycznie ułożonych płyt drogowych. Objęty wnioskiem odcinek promenady i przejść na plażę wymaga pilnego remontu i przebudowy.

W rejonie ulicy Słonecznej zostanie:

- wybudowana nowa nawierzchnia - 540 m. kw.

- wykonany remont istniejącej nawierzchni - 396 m. kw.

- zjazd na plażę - 63 m. kw.

- wykonana mała architektura (postument pod pomnik - 1 szt., ławki - 14 szt., kosze - 4 szt.)

- wykonane zazielenienie terenu (uporządkowanie nawierzchni trawiastej i odtworzenie zieleni - 250 m. kw., obsadzenie traw 410 m. kw., drzew - 3 szt., krzewów - 112 szt.)

W rejonie ulicy Pogodnej zostanie:

- wybudowana nowa nawierzchnia - 788,51 m. kw.

- zjazd na plażę -  63 m. kw.

- wykonana mała architektura (ławki - 16 szt., kosze - 5 szt.)

- wykonane zazielenienie terenu (uporządkowanie nawierzchni trawiastej i odtworzenie zieleni - 290 m. kw., obsadzenie traw 480 m. kw., drzew - 3 szt., krzewów - 84 szt.)

Zakończono projekt pod nazwą "Przebudowa i remont promenady nadmorskiej w Mielnie", współfinansowanego w ramach PO RYBY 2007 – 2013.

Etap I objął przebudowę przejść na plażę przy ulicy

Orła Białego, Chmielnej i Mickiewicza. Wartość projektu: 2 156 601, 51 zł,  z czego wsparcie z funduszy unijnych wyniosło 300 000 zł. II etap prac rusza po wakacjach.