22-03-2014 r. Apel byłego premiera Japonii o świat wolny od atomu.

W Żarnowcu - koło ruin budowanej w latach 80-tych polskiej elektrowni jądrowej - były premier Japonii i delegacja z Gminy Mielno apelowali o świat wolny od energii atomowej.
Naoto Kan, był premierem Japonii za czasów awarii elektrowni jądrowej w Fukushimie (2011 rok). Obecnie jest zwolennikiem odnawialnych źródeł energii. W sobotę 22 marca wraz z ekspertami ds. OZE gościł na Pomorzu.


3.02.2012 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Koszalinie Olga Roszak - Pezała, wójt Mielna, wręczyła oficjalne oświadczenie prezesowi Spółki PGE EJ, w którym zakwestionowała celowość planowanych przez inwestora konsultacji społecznych i spotkań z gminnymi samorządowcami. 

Oświadczenie dla prezesa Spółki PGE EJ

Oświadczenie dla Przewodniczącego Rady Miejskiej w Koszalinie

Obradom koszalińskich radnych towarzyszyła pikieta zorganizowana przed ratuszem przez przeciwników budowy siłowni atomej w Gąskach. (na zdjęciu)


Olga Roszak - Pezała, wójt Gminy Mielno, wystosowała list do Bronisława Komorowskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z prośbą o pomoc w powstrzymaniu zaplanowanej budowy elektrowni jądrowej w Gąskach. Zobacz list

Odpowiedź Prezydenta RP, którą przesłano z Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Komentarz p. Olgi Roszak – Pezały, wójta gminy Mielno do odpowiedzi na list wysłany do prezydenta RP.

Galeria zdjęć