Sylwester w Mielnie

Dziękujemy, że bawiliście się z nami.... w tę wyjątkową noc w mieście Mielno!Zabawa sylwestrowa oraz czas ją poprzedzający, to dla wielu okazja do świętowania połączonego z używaniem fajerwerków, zimnych ogni, czy petard. Piękne, kolorowe i głośne fetowanie nadejścia Nowego Roku może być jednocześnie niezwykle niebezpieczne – chwila nieuwagi potrafi skutkować ciężkimi urazami ciała, a nawet utratą życia.
Od wielu lat na przełomie grudnia i stycznia słyszymy o obrażeniach, które odniosły dzieci w wyniku używania materiałów pirotechnicznych. Większość z tych tragedii wynika z nieodpowiedzialności dorosłych – sprzedawców, ale też opiekunów, którzy pozwalają najmłodszym na tę ryzykowną zabawę.
Proszę zatem rodziców i opiekunów o rozwagę oraz rozmowę z dziećmi na temat możliwych zagrożeń. Ważne jest również zwrócenie uwagi, aby nie dochodziło do sprzedaży materiałów niebezpiecznych najmłodszym. Pomimo, że działanie takie jest niezgodne z prawem, często fajerwerki i tak trafiają w ręce dzieci. Nie pozwólmy na to! Wspólnie zadbajmy o życie i zdrowie młodych ludzi!
Przełom roku powinien być czasem niezwykle radosnym, połączonym z aktywnością na świeżym powietrzu, atrakcyjnym, rodzinnym spędzaniem czasu. Wierzę, że jako dorośli jesteśmy w stanie zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo i beztroskie cudowne chwile.
Apelując, abyśmy podczas szampańskiej zabawy nie tracili zdrowego rozsądku, serdecznie pozdrawiam wszystkich i życzę udanego świętowania nadejścia Nowego Roku.

Dział Komunikacji Społecznej
Biura Rzecznika Praw Dziecka


W Mielnie w przeddzień Sylwestra spotkały się drużyny orlików starszych (rocznik 2007) - liderzy dziewięciu grup powiatowych 9. edycji Ligi Bałtyckiej Orlika 2012.

Organizację tej konfrontacji KOZPN w Koszalinie powierzył Akademii Piłkarskiej Mielno, zaś Burmistrz Mielna objęła patronatem i wsparciem rywalizację młodych orlików.

W 36 meczach zagrali: UKS Unia Białogard, Akademia Piłkarska Drawsko Pomorskie, UKS Chrobry Drzonowo, KKPN Bałtyk Koszalin, Akademia Piłkarska Mielno, UKS Żukowo, UKS Akademia Piłkarska Reissa Szczecinek, KS Pogoń Połczyn Zdrój, MUKS Orzeł 2010 Wałcz.

Dwie drużyny awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się 13 stycznia w Płotach - z pierwszego miejsca drużyna AP Bałtyk Koszalin, a z drugiego MUKS Orzeł 2010 Wałcz.

Gratulujemy sportowej rywalizacji orlikom, zaś organizatorom profesjonalnego przygotowania turnieju.