Plener artystyczny w Mielnie

02 – 08.05.2018 – Plener artystyczny w Mielnie – SILESIA TAK ART

Stowarzyszenie Silesia Tak Art ponownie wybrało Mielno na swój twórczy przystanek! Kilkudniowy plener artystyczny rozpocznie się 2 maja prezentacją prac członków stowarzyszenia. Podziwiać je będzie można przy fontannie na deptaku przy ul. Kościuszki
w Mielnie w godz. 12:00-18:00.

W czasie pobytu w naszej gminie powstaną też nowe prace, a najlepsze z nich zostaną nagrodzone w konkursie pt. „Impresje Mieleńskie”. Oficjalne zakończenie wraz z prezentacją zwycięzców odbędzie się 4 maja o godz. 11:00 w Ośrodku „Krokus”.

Miło nam poinformować, że stowarzyszenie postanowiło zaangażować się w Uniwersytet Trzeciego Wieku (więcej o inauguracji na stronie www.ckm.mielno.pl). Pani Gabriela, która przyjedzie do nas z Wołomina, poprowadzi warsztaty wycinanek artystycznych w ramach zajęć twórczych Uniwersytetu.

4 maja - spektakl teatru kukiełkowego „Samolubny gigant” na podstawie baśni Oskara Wilde’a o tym samym tytule, opowiadającej o potrzebie życzliwości i serdeczności w kontaktach człowieka z innymi ludźmi. Przedstawienie nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy również dorosłych widzów. – Mielno, ul. 6 Marca 13, OW KROKUS, godz.: 15:30 Organizator: SILESIA TAK ART.

Spektakl przedstawiony będzie w języku niemieckim i tłumaczony będzie na język polski.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Zwieńczeniem pleneru będzie wernisaż w Centrum Kultury w Mielnie - 8 maja o godz. 14:00, w czasie którego stowarzyszenie wspólnie z burmistrz Mielna podsumuje artystyczny tydzień w Mielnie. 

Zapraszamy!

____________________________________________________________________________________________________________________