Imprezy na terenie gminy Mielno

W dniu 11 października 2017 r. serdecznie zapraszamy na moc wrażeń w Gminie Mielno!

  • Godz. 10:00 w ramach obchodów Dni Edukacji Narodowej Urząd Miejski w Mielnie oraz Centrum Kultury w Mielnie serdecznie zaprasza na Spektakl „Działka”, wystawiany w Royal Park Hotel & SPA ul. Wakacyjna w Mielnie.

Spektakl „Działka” czyli o uzależnieniu i pęknięciach w rodzinie wprost, to spektakl edukacyjny, który jak dotąd obejrzało już ponad 40 tys. widzów, zwraca uwagę na ważny i bardzo powszechny problem dotykający wielu Polaków. „Działka” pokazuje w jaki sposób rozpadają się więzy rodzinne, gdy dzieci zaczynają „przygodę” z narkotykami.

W roli rodziców występują: Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak, a znakomicie odebrana przez widzów “Działka” prowokuje do dyskusji i refleksji, stawiając wiele ważnych, niekiedy trudnych pytań o używki, o relacje w rodzinie, zaufanie, znaczenie otwartej rozmowy i wzajemne wspieranie się w trudnych sytuacjach.

  • Godz. 12:00 Forum Samorządowe NASZA GMINA zaprasza na piknik integracyjny BEZPIECZNA JESIEŃ, połączony z pokazem ratownictwa medycznego przy Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Mielnie.

Piknik integracyjny BEZPIECZNA JESIEŃ, to impreza integracyjna na którą serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY MIELNO. To piknik integracyjny podczas którego odbędą się pokazy ratownictwa medycznego z udziałem dzieci i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieleniu. W szczególności poruszane będą kwestie bezpiecznego zachowania i właściwego reagowania podczas wypadków domowych z zastosowaniem przedmiotów codziennego użytku. Będzie to również czas na wspólne pieczenie kiełbasek i biesiadowanie przy ognisku.

Organizacja pikniku została dofinansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 oraz Gminy Mielno, pozyskanych przez stowarzyszenie Forum Samorządowe NASZA GMINA.