Święto Niepodległości

Pierwszą część obchodów Dnia Niepodległości w SP Mielno zakończył występ dziecięcej orkiestry "Morscy Muzycy" z Sarbinowa.
Punktem kulminacyjnym - dla dojrzalszego widza - był spektakl „Podaj dłoń” w wykonaniu Marzanny Graff i Aleksandra Mikołajczaka. Historia o koszmarze zesłania na Sybir wstrząsnęła widownią. Ci co pamiętali (siedzieli wśród zaproszonych gości) i ci, dla których aktorski przekaz był odległą przeszłością ukradkiem ocierali łzy...

Po przedstawieniu głos zabrali świadkowie tamtych dni - przedstawiciele Związku Sybiraków Oddział Koszalin.
Mieleńska młodzież mocno przeżyła te opowieści.Burmistrz Mielna, Szkoła Podstawowa w Mielnie oraz Centrum Kultury w Mielnie serdecznie zapraszają na obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się 10 listopada 2017 r. w hali sportowej w Mielnie przy ul. Lechitów 23.

Szczególnie gorąco zapraszamy na spektakl pt. „Podaj dłoń” w wykonaniu duetu aktorskiego Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak. To historia o odkrywaniu nieznanych losów najbliższej rodziny, zapisanych w listach jakie pisali do siebie babcia i dziadek wywiezieni na Sybir. Listach opisujących koszmar zesłania ale jednocześnie przepełnionych miłością i nadzieją. Początek spektaklu godz. 11.00.  Po przedstawieniu odbędzie się dyskusja i spotkanie z przedstawicielami Związku Sybiraków Oddział Koszalin oraz miejscowymi kombatantami.

Następnie odbędzie się koncert zespołów ludowych z gminy Mielno. Wystąpią Zespół „Ławica”, Zespół „16-sty Południk” oraz Zespół „Bursztyn”.

Wcześniej zapraszamy na Szkolne Święto Piosenki Patriotycznej, które będzie wspaniałym wstępem do naszej mieleńskiej żywej lekcji historii. Początek występów godz. 9.00.


Pełen program obchodów Święta Niepodległości

10 listopada - hala sportowa przy ul. Lechitów 23 w Mielnie:

godz. 9.00 – Szkolne Święto Piosenki Patriotycznej

godz. 11.00 – spektakl „Podaj dłoń”

godz. 12.00 – spotkanie z Sybirakami

godz. 13.00 – występy zespołów ludowych z gminy Mielno

11 listopada - plaża główna w Mielnie

godz. 11:11 Morsy dla Niepodległości – czyli radosna kąpiel z okazji Święta Niepodległości

godz. 17.45 – Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Mielnie – koncert „Organy solo i w duecie”, wystąpią prof. Roman Gryń ( trąbka ), prof. Bogdan Narloch ( organy ), dr Leszek Kosiński ( organy i akordeon). Koncert poprowadzi Andrzej Zborowski

12 listopada - Kościół pw. Przemieniania Pańskiego w Mielnie

godz. 12:00 - Koncert patriotyczny Zespołu Ławica ( po mszy świętej )