Odkryjmy Dawne Smaki Pomorza

30 września o godz. 12.00 na dziedzińcu Muzeum w Koszalinie odbędzie się wydarzenie "Odkryjmy Dawne Smaki Pomorza". Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest OT KOWR w Koszalinie.

"Odkryjmy Dawne Smaki Pomorza" to wydarzenie promocyjne, które utrzymane będzie w dawnym, plebejskim klimacie, który stworzą Rycerze z Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej. Głównym elementem ma być pokaz kulinarny przygotowywania potraw kuchni rodem z czasów dawnych, sięgających nawet średniowiecza wraz z degustacją. Uzupełnieniem całego przedsięwzięcia ma być kiermasz polskiej, tradycyjnej, certyfikowanej żywności w ramach rządowego programu "Polska smakuje" Doskonałym dodatkiem będzie wystawa znalezisk archeologicznych m.in. z czasów średniowiecznych: garnków, mis, talerzy czy sztućców używanych w tamtych czasach przygotowana przez Muzeum. Ponadto przewidziano wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Są to warsztaty lepienia garnków z gliny, zajęcia plastyczne z użyciem mąki i pieczenie pierników, pokaz walk rycerskich, wystawa uzbrojenia średniowiecznego czy pokaz artyleryjski.