Uroczystości dla Niepodległej

11.11.2018 o godz. 15.00 w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego odbędzie się uroczysty koncert organowy muzyki polskiej.

Dla Niepodległej zagra Jerzy Kukla, absolwent AM w Krakowie (klasa organów) i AM w Katowicach (klasa dyrygentury), który jest także

organmistrzem wielu instrumentów m.in. w kościele na Jasnej Górze, w Gdańsku Oliwie, czy Filharmonii Gdańskiej.

Patronat nad koncertem objęła Olga Roszak-Pezała, Burmistrz Mielna.


Przedszkolaki dla Niepodległej

Lekcja patriotyzmu dla najmłodszych mieszkańców gminy w mieleńskim przedszkolu trwa od kilku tygodni. Sale ozdobione w biało - czerwone motywy, na korytarzach własnoręcznie wykonanie kotyliony, przyswojona wiedz na temat polskich symboli narodowych.
W tym tygodniu goście - dyrektorzy placówek kultury i oświaty - czytają najmłodszym opowiadania o początkach państwa polskiego.
Dziś o Gnieźnie - pierwszej polskiej stolicy - bajkę przedszkolakom odczytała Burmistrz Mielna - Olga Roszak-Pezała.


11.11.2018 o godz. 15.00 w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego odbędzie się uroczysty koncert organowy muzyki polskiej.
Dla Niepodległej zagra Jerzy Kukla, absolwent AM w Krakowie (klasa organów) i AM w Katowicach (klasa dyrygentury), który jest także organmistrzem wielu instrumentów m.in. w kościele na Jasnej Górze, w Gdańsku Oliwie, czy Filharmonii Gdańskiej.
Patronat nad koncertem objęła Olga Roszak-Pezała, Burmistrz Mielna.Bieg z flagą

100 uczniów ze SP w Mielnie pobiegło śladami historii na 100-lecie Niepodległości Polski.


Sami swoi dla Niepodległej

Finałowa gala Przeglądu Dziecięcych Form Teatralnych Niepodległa 2018 podczas której stuletnią historię Polski zaprezentowała grupa "Sami swoi" ze Szkoły Podstawowej w Sarbinowie. Na zakończenie uroczystości powiatowej publiczność ujęło brawurowe wykonanie "Roty" przez Dziecięcą Orkiestrę Dętą "Morscy Muzycy" w Sarbinowie.Patriotycznie i sportowo w Sarbinowie


Festiwal Pieśni Patriotycznych